Saara İstanbul’u, 2017 yılında Muzaffer Işıldar, Melis Işıldar Uğurlu ve Sahra Işıldar tarafından güçlü, kendine güvenen, inanan yeni nesil kadın rolünü taçlandırmak için yarattık. Bunu da taçlardan, küpelere tamamı profesyonel tasarım ve yüksek kaliteli el işçiliğine dayanan ürünlerle yapıyoruz.

Tüm dünyada kadın rolü hızlı bir değişim içinde; sosyal yaşamda, iş yaşamında hatta yüzlerce yıllık masallarda bile kadın artık sadece güzel değil güçlü sıfatını da sahipleniyor. Biz de tamamı kadınlardan oluşan ekibimiz ve uzun yılların üzerindeki takı tasarım deneyimimiz ile bu dönüşümü temsil eden marka olmak istedik.

Anne ve iki kızının hayali ve ortak zevkleriyle buluşarak ortaya çıkan Saara İstanbul’da Muzaffer Işıldar, 15 yılın üzerinde tekstil, mücevher ve takı tasarımı deneyimi ile markanın baş tasarımcısıdır.

Melis Işıldar Uğurlu, medya sektöründe uzun süre çalıştıktan sonra sosyal medya ve marka yönetimi ile ilgili bilgi birikimini Saara İstanbul’a katmış, markanın aynı zamanda ismini aldığı Sahra Işıldar ise yeni trendlerin takibi ve pazarlama konusunda faaliyet göstermektedir.

Tarihteki, mitolojideki ve özellikle günümüzdeki güçlü kadınlardan ilham alarak tasarlıyoruz, tasarımlarımızın hangi gün, nerede, ne yaparken takıldıkları muhteşem birer anı ama daha da önemlisi takılırken nasıl hissedildiği…

Saara İstanbul, kadının güçlü imajını her şeyden önce bir duygu olarak temsil ediyor. Tasarımlarımız, mesajıyla birlikte kadınların yaşamlarının birer parçası oluyor ve onları Saara İstanbul ailesinin güçlü kadınlarına dahil ediyor.